merhaba herkese,

bu seneki Onur Yürüyüşü'nden bahsetmeden geçmemek istedim. Umarım hepiniz katılabildiniz.. yine çok kalabalık ve aynı zamanda eğlenceli bir yürüyüştü.. ancak polisin İstiklal'in girişini kapayarak, yine "tarih" yazdığını yaşadık, gördük.. o yüzden her sene bayrağı açtığımız yerde bulunamadık. onun yerine yürüyüş başladığında bir organizasyon eksikliği göze çarptı..

Unutmayalım ki, Stonewall ayaklanmalarının yıl dönümünü de kutluyoruz..

 "Görev kıyafeti içinde karnı üzerinde yatmış bir polis ve üzerinde bacaklarını ayırmış bir drag queen vardı. Ayakkabısı ile, ya da yüksek topuklusu mu bilmiyorum ama ölümüne dövüyordu, ama eşşek sudan gelinceye kadar dövüyordu. Histerik bir şeydi."
"o gece çok kafa kırıldı, birçok insan yaralandı. Ama - hepsi daha fazlası için geri geldi.. ve daha fazlası. İşte o zaman bizi hiçbir şeyin durduramayacağını söyleyebilirdiniz, ya da gelecekte hiçbir zaman."

Önemli olan bir şey var, bir çoğumuz için Onur yürüyüşü görünür olmak açısından çok gerekli.. o en başından beri dikte edilen utanç duygusunun olumlulandırılması olduğundan.. Heteroseksüel insanlar açık alanda istediğini çok tepki görmeden yapabiliyorken, arkadaşınız size ufacık bir öpücük verdiğinde bile hemen "hop hop" diye tepkiler duymaktan çok sıkıldım. Fransa'daki arkadaşım ile konuştuğumda, oradaki insanların birçok yasal hakkını temin ettiğini ve bizim yürüyüşün çok daha politik geçtiğini söyledi.. bu yüzden o da burada olmayı çok istiyordu..  


Yine arkadaşlarımdan ayrıldıktan sonra, kalabalıkta bir türlü telefonum çekmediğinden, benimki çektiğinde de partnerimin çekmediğinden kendisine ulaşamadım. ben de sevgili blog yazarlarımızın yanına uğradım. eski tanıdıklarım kadar yeni yazarlar da oradaydı ve hepsi ile tanışmaktan mutluluk duydum. bir de mavigözün gözleri ne kadar da güzelmiş demeden edemedim. pistisciğim yine o güzel hali ile oradaydı, bu kızın kendine özgü bir çekiciliği var hep dediğim gibi. sonunda werther ile de tanışmak çok güzeldi ve tahmin ettiğim gibi biri ile karşılaşmak beni mutlu etti, kelimeleresadakat'i çok değişmiş buldum bu sefer. deyim yerindeyse çok büyümüş. :) Patrick'i uzun süredir görmemiştim, neredeyse geçen seneden beri. Yeni okul, yeni şehir iyi gelmiş kendisine.. yazmak için beklediğimden diğer blog yazarlarının ismini hatırlayamadım, kendilerinden çok özür dilerim. yüzleri ve konuşmalarımız çok ta aklımızda oysaki.. umarım bir toplanma ayarlarız ve daha uzun sohbet edebilme şansımız olur.

Normal olmamak lazım arkadaşlar, ne boka yaradı normal olmak.. normal algısı genelden geliyor bu toplumun, genel ahlakları batsa kimsenin umrunda olmayacağı gibi.. Bazen bu yürüyüşlerin bir sene boyunca birkaçımızın intiharını engellediğini düşünür oldum.. 

Yorumlar

Miss Tiffany dedi ki…
blog yazarları beni bulamadı... Ben de seni göremedim... :(
İçimden Anılar dedi ki…
Evet yeni tanıştık blog buluşmasında. Çok memnun oldum ve yeni yazılarını bekliyoruum:)
Volkan dedi ki…
Gözlerim için yaptığın yoruma çok teşekkür ederim :) Werther de kıskansın(Yazar burada Werthere laf atıyor) :D :p
Adsız dedi ki…
Merhaba!
Harika bir blog, ne kadar başarılı! Belki bu site sizin için faydalı olacak: http://kutucugum.com/

Bu ücretsiz ve limitsiz depolama alanı ve siz burada bir albüm oluşturabilirsiniz ve ona tüm şarkılar, filmler ve saire koyabilirsiniz. Aslında her şey. Bunu sayesinde takipçilerinizle daha çok şeyi paylaşabilirsiniz – onlar siteye kayıt olmak zorunda değiller. Unutmayın ki siteden her şeyi de indirebilirsiniz. Buna bir bakın lütfen, belki beğeneceksiniz.
Selam, Can

Bu blogdaki popüler yayınlar