aileyle güzel vakit geçirmek gibisi yok. bugün tek açık olduğum kuzenimin doğum gününü kutladık, zaten hediyeleri açarken kitabı görünce hemen benim aldığımı anladı. :) belki de bol bol kitap okuyan biri olması açıldığım tek kuzenim olmasında fazlaca rol oynamıştır.. 4 tane kedisi var.. öyle bir yatıyorlar ki bir kedi nerede bitip diğeri nerede başlıyor anlayamıyorsunuz.

bu akşam bir de fener maçı ile barcelona maçları arasında gidip geldik sürekli. çok batıl inançlarımız olmasa da maç skoruna göre koltukta oturma sıramız var, duruma göre sürekli yer değiştirebiliyoruz. amaç, bildiğiniz oyun oynamak.

bir de yazmadan edemeyeceğim; haberleri takip ederken sürekli kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerine rastlıyorum.. bu bireylerin büyük çoğunluğu ailelerinden, sevgililerinden, kocalarından şiddet görüyor. erkek egemen yapının sonuçları.. trans bireyler ve diğer tüm cinsel yönelime ve kimliğe sahip insanlara uygulanan şiddetin ve nefretin bir türevi bu. sonuç olarak kaynak aynı; heteroseksist, erkek egemen, maskulen bir yapının üretimi.. şu erkeklik gururu diye çocuklara öğretilen şey kök salıp dallanıp budaklanıp hastalıklı meyveler veriyor sonuç olarak.. tavşana kaç tazıya tut muhabbeti dönüyor kadın erkek ilişkilerinde. dua ediyorum ki bir gün toplum olarak silkelenip adam gibi çocuklarımızı eğiteceğiz.

Yorumlar

Vida dedi ki…
Blogunun tasarımı çok güzel olmuuuuuuş :D Harika, çok beğendim :)

Evet, o erkeklik olarak öğretilen çarpık ve saçma yapı ne zaman yıkılacak bilemiyorum :/
Haplo dedi ki…
Beğenmene sevindim Vida :) mümkün olduğunca sade tutmaya çalıştım :)

Bu blogdaki popüler yayınlar